Nový Abarth 595

Pre pokračovanie potrebuje vodiča

Zistiť viac

SKUTOČNÝ ZVUK ABARTH

Zvuk motora Abarth zlepšuje ďalej duálny výfuk Abarth s chrómovanej ocele. Stačí zošliapnuť plynový pedál a uvoľní sa intenzívny výkonný rev, ktorý je typický pre všetky vozidlá so škorpiónom v znaku.

NOVÝ ŠPORTOVÝ DIZAJN

Každý detail sa zrodil s ohľadom na výkon: nové priečne vstupy vzduchu v nárazníku zlepšujú tok vzduchu k motoru a medzichladiču. Nárazníky, bočné prahové nástavce, spojler a difúzor potom zlepšujú priľnavosť vozidla k vozovke.

1.4 TURBO T-JET S VÝKONOM 145 K

Radový štvorvalec 1.4 Turbo T-Jet s výkonom 145 k a najvyšším krútiacim momentom 206 Nm pri 3000 ot./min. Motor dokáže model 595 rozbehnúť až na 210 km/h a z 0 na 100 km/h zrýchli za 7,8 s. Je vám to stále málo? Uvoľnite sa, to je len začiatok.

NAVRHNUTÝ ABY OHROMIL

Predná časť bola úplne prepracovaná a teraz sa môže pochváliť väčšími vstupmi vzduchu, ktoré zlepšujú riadenie tepla v motorovom priestore a zlepšujú kapacitu chladenia o 18%. Výkon a jeho priebeh sa zlepšili, a to aj v prípade extrémneho závodného tuningu. Navyše, športová zadná časť s difúzorom je teraz personalizovateľná vďaka novým farebným paketom: bielemu, červenému a čiernemu.

NASADNITE A JAZDITE, LEN TAK PRE SEBA

Kožou čalúnený volant, prístrojový panel vo farbe karosérie s novými matne chrómovanými doplnkami a športové sedadlá Abarth sa vyznačujú precíznym spracovaním v tradícii Abarth. Všetky prvky zdôrazňujú športový charakter vozidla.

POZORNOSŤ VENOVANÁ DETAILOM

Detaily robia rozdiely a súčet týchto detailov, napríklad nové matne chrómované doplnky a 10 odtieňov karosérie vrátane pastelových, metalických a trojvrstvových, potom robia nový model 595 jedinečným.

MAXIMÁLNY BRZDNÝ VÝKON

Špecifický brzdový systém od Abarthu zaručuje maximálnu bezpečnosť a umožňuje, aby ste predviedli najlepší výkon. Vpredu sú použité nové ventilované kotúče Ø284mm x 22 a vzadu plné kotúče Ø240mm x 11.

VIAC SOCIÁLNY

Nový systém Uconnect™ so 7“ dotykovou obrazovkou pre nastavenie audia a vozidla, ktorý zahŕňa ovládanie na volante a hlasové ovládanie Bluetooth® pre bezpečné telefonovanie a streamovanie hudby priamo z vášho smartfónu.

KOŽENÝ KOKPIT

Nový športový "sploštený" volant so závodným ukazovateľom priameho smeru. Personalizujte svoj jazdný štýl vďaka tlačidlu Sport, ktoré zvyšuje krútiaci moment motora, upravuje kalibráciu riadenia a pedála plynu. TFT panel s kontrolnými ukazovateľmi sa prepne do závodnej konfigurácie.

TECHNICKÉ DETAILY

VÝKON

MOTOR

Typ, zdvihový objem, počet valcov a ventilov T-JET, 1368 cm³, radový štvorvalec, 4 ventily na valec

Najvyšší výkon k (kw) pri ot./min Výkon 145 k pri 5500 ot./min

Najvyšší krútiaci moment 206 Nm pri 3000 ot./min (režim Sport)

Turbodúchadlo IHI-RHF3-P

PREVODOVKA, VÝFUK, VZDUCHOVÝ FILTER

Prevodovka 5stupňová manuálna / 5stupňová robotizovaná sekvenčná (voliteľne)

Výfuk Dvojitý z chrómovanej ocele

Filter Štandardný filter

OVLÁDANIE

Zavesenie kolies

Vpredu: zavesenie Mac-Pherson so stabilizátorom

Vzadu: torzná priečka so stabilizátorom

TLMIČE ODPRUŽENIA

Vpredu: teleskopické s FSD ventilom (Frequency Selective Damping)

Vzadu: teleskopické

Podvozok

Znížené športové zavesenie

Brzdový systém

Vpredu: ventilované kotúče Ø 284 x 22

Vzadu: kotúče Ø 240 x 11

Zliatinové kolesá 16" zliatinové kolesá s pneumatikami 195/45

Elektrický systém Akumulátor 250A/50 Ah

VÝKONY

VÝKONY 210 km/h

Zrýchlenie 0-100 km/h 7,8 sekundy (manuálna prevodovka) - 8,0 (robotizovaná sekvenčná prevodovka)

Výkonová hmotnosť 7,1 kg/k

Spotreba paliva v mestskej prevádzke (l/100 km) 7,9 (manuálna prevodovka) - 7,6 (robotizovaná sekvenčná prevodovka)

Spotreba paliva v mimo mestskej prevádzke (l/100 km) 4,9 (manuálna prevodovka) - 4,7 (robotizovaná sekvenčná prevodovka)

Spotreba paliva v kombinovanej prevádzke (l/100 km) 6,0 (manuálna prevodovka) - 5,8 (robotizovaná sekvenčná prevodovka)

Emisie CO2 (g/km) 139 (manuálna prevodovka) - 134 (robotizovaná sekvenčná prevodovka)

Emisná norma Euro 6

NECHAJTE TO NA REŽIME SCORPION

NECHAJTE TO NA REŽIME SCORPION

Abarth 595 je východiskovým modelom pre všetkých, ktorí chcú vstúpiť do sveta Abarth. Vybavený je motorom 1.4 Turbo T-Jet s výkonom 145 k, riadením krútiaceho momentu, štandardným tlačidlom Scorpion a novými matne chrómovanými detailmi. Je čas začať sa baviť. Naozaj.

UVOĽNITE VÝKON

Užite si slobodu na ceste. Nastúpte, zaraďte prvý stupeň a vydajte sa za zábavou. Nový rad 595C s elektricky ovládanou látkovou strechou vám ponúkne navyše pôžitok z jazdy s nebom nad hlavou.