Skip to content Skip to navigation

Abarth 124 GT na Medzinárodnom autosalóne v Ženeve 2018

 

  • Vo svetle reflektorov bude Abarth 124 GT, nová špeciálna edícia s dvoma osobnosťami – rýdzi vzrušujúci roadster s možnosťou nasadiť ľahkú a bezpečnú strechu, ktorá je ako jediná na trhu vyrobená čisto z uhlíkových vlákien.

 

Abarth 124 GT

Nová špeciálna edícia, ktorá bude vystavená na Ženevskom autosalóne, v sebe spája osobnosti coupé a roadsteru v exkluzívnej farbe Alpi Orientali Grey. Abarth 124 GT ponúka špeciálne riešenie, ktoré je ľahké a jednoduché zároveň. Pohodlie ľahko ovládateľnej plátennej strechy je kombinované s výhodami ľahkej a bezpečnej technickej pevnej strechy. Zaujímavé je, že je to jediná strecha na trhu, ktorá je celá vyrobená z uhlíkových vlákien. Okrem vlastností, ktoré zaručili modelu 124 Spider úspech, obsahuje táto edícia veľa exkluzívnych prvkov, ako sú 17-palcové OZ Ultra-Light zliatinové disky, ktoré sú o tri kilogramy ľahšie ako štandardné kolesá a zaručujú lepšiu manévrovateľnosť spolu s vynoveným, športovejším dizajnom.

Kryty spätných zrkadiel sú v špeciálnej „gun metal” farbe, rovnako ako predný spojler. Matná čierna úprava kapoty je k dispozícii na požiadanie. Je to nezameniteľný odkaz na klasický Abarth 124 Rally, na ktorom bola táto úprava použitá z dôvodu zabránenia nepríjemným odrazom slnka, ktoré by oslepovali vodiča. Zadný spojler z uhlíkových vlákien a pevná strecha sú k dispozícii taktiež na objednávku. Kryty spätných zrkadiel môžu byť taktiež karbónové alebo červené.

Strecha z uhlíkových vlákien, ktorá je zvnútra čalúnená, má veľké zadné okno a efektívny odmrazovač, ktorý ho očistí za menej ako tri minúty. Celá strecha váži iba 16 kilogramov a prispieva ku kompaktnosti a celkovej torznej tuhosti auta. Garantuje tepelnú izoláciu, odhlučnenie a bezproblémový výhľad dozadu. Dôležité taktiež je, že môže byť odmontovaná aj nasadená veľmi jednoducho. To znamená, že môžete v priebehu pár minút prejsť z vychutnávania si vetra vo vlasoch k znamenitému štýlu „grand tourer”, ktorý bol vždy súčasťou DNA Abarthu. Vďaka svojim unikátnym charakteristikám vyjadrujú obe osobnosti tohto auta hlavné hodnoty značky ako sú výkon, prvotriedne spracovanie a technická excelencia. To, že Abarth 124 bol navrhnutý tak, aby vytvoril nový etalón v segmente športových roadsterov, nie je len tak náhodou. Toto zadanie plní so špičkovými inžinierskymi riešeniami, ako sú nízko položené ťažisko, motor umiestnený za prednou nápravou, sofistikovaná mechanika a špeciálne materiály použité za účelom dosiahnutia rekordného pomeru výkonu a hmotnosti. Ďalej, perfektné rozloženie hmotnosti 50/50 zabezpečuje excelentnú spätnú väzbu a agilitu. Podvozok disponuje vysokým dvojitým vidlicovým zavesením vpredu a päťprvkovým zavesením multilink vzadu. Celý systém je špeciálne kalibrovaný a navrhnutý tak, aby zlepšil stabilitu a správanie sa auta v zákrutách a pri brzdení. Nakoniec, Abarth 124 GT ženie dopredu silný a spoľahlivý štvorvalcový 1,4l MultiAir turbo motor. Produkuje maximálny výkon 170 koní (to je zhruba 124 koní na liter) a 250 Nm krútiaceho momentu. Maximálna rýchlosť je 232 km/h a z nula na 100 km/h sa dostane za 6,8 sekundy. K dispozícii je so šesťstupňovou manuálnou alebo automatickou prevodovkou Sports Sequential Esseesse. Tú prvú charakterizuje rýchle a presné radenie vďaka použitiu priamej páky s krátkym chodom. Naviac, keďže zvuk je dôležitou súčasťou všetkých áut Abarth, štandardná výbava zahŕňa výfuk Record Monza s duálnym systémom, ktorý dokáže meniť nastavenie výfuku na základe otáčok motora a vydať zo seba hlboký, uspokojujúci hukot.