Skip to content Skip to navigation

Abarth 695 Rivale: Výkon Abarth – Elegancia Riva

Nová špeciálna verzia je stretnutím dvoch značiek, ktoré sú schopné premeniť obyčajnosť v niečo výnimočné a prekonať tak limity výkonnosti a jedinečnosti.

Auto je k dispozícii vo verzii hatchback a kabriolet a vyniká svojím jedinečným vzhľadom a prémiovými materiálmi inšpirovanými luxusnými jachtami Riva.

Abart 695 Rivale je elegantný a jedinečný ako jachta Riva a zaručuje výnimočný výkon rovnako ako každá špeciálna edícia Abarth.

Pri príležitosti 175. výročia značky Riva sa predstavuje taktiež limitovaná verzia nového 695 Rivale 175th Anniversary, ktorá obsahuje ďalšie štýlové detaily.

Abarth 695 Rivale, špeciálny model vytvorený v spolupráci so značkou Riva, sa zrodil zo spojenia dvoch talianskych legiend na poli technológie, inovácií, citu pre detail a dôrazu na výkon. Historická značka vo svete námorníctva, ktorá bola vždy synonymom pre taliansku eleganciu a štýl, prispela ku vzniku najprepracovanejšieho a najdômyselnejšieho vozidla Abarth.

Model dostupný v limitovanej edícii vo verziách hatchback a kabriolet je ľahko rozpoznateľný vďaka svojmu exkluzívnemu dvojfarebnému prevedeniu karosérie – modrý odtieň s názvom Riva Sera Blue a šedý odtieň s názvom Shark Grey sú ozdobené dvojicou akvamarínových liniek, ktoré pripomínajú lodné línie.

Chrómované kľučky dverí, logo značky „695 Rivale” na tretích dverách a nárazníkoch, chrómovaná lišta pod zadným oknom, ktorá evokuje sofistikované tvary jachty, robí tento model ešte viac nezameniteľným vďaka svojej estetickej spriaznenosti s novými jachtami Riva.

Značná porcia elegancie vychádza zo snahy o stále lepší výkon, ktorý je možný vďaka neustálemu technickému pokroku a ktorý charakterizuje každý model Abarth. Pod kapotou modelu 695 Rivale sa skrýva preplňovaný štvorvalec o objeme 1368 cm3, ktorý zaručuje maximálny výkon 180 k a krútiaci moment 250 Nm. Pomer výkonu a hmotnosti zaraďuje model 695 Rivale medzi superšporty (5,8 kg/k s celkovou hmotnosťou 1045 kg). Výkon je skutočne neobyčajný – maximálna rýchlosť 225 km/h a zrýchlenie z 0 na 100 km/h za 6,7 sekundy. Preto sa jedná o auto, ktoré uspokojí náročných zákazníkov, ktorí túžia po elegancii, dômyselnosti a výkone.

Spoločne s modelom Abarth 695 Rivale bol pri príležitosti 175. výročia značky Riva (založenej v roku 1842) predstavený model 695 Rivale 175th Anniversary. Táto limitovaná edícia ponúka remeselne spracované detaily, ako sú špeciálne ráfiky, slávnostné logá a ručne vyrobené modro-čierne kožené predné sedadlá. Dostupné sú taktiež verzie 175 hatchback a 175 kabriolet.

Vozidlo inšpirované legendárnymi jachtami Riva

Cieľom modelu 695 Rivale je prekonať tradičné hodnoty a využiť nezameniteľný šarm lodí značky Riva tak, aby uspokojil dopyt po vzrušujúcom výkone kombinovanom s dômyselnosťou a eleganciou.

Štýl vozu je inšpirovaný najnovším modelom lode Riva s názvom „56 Rivale“, ktorá je jednou z najobratnejších a najvýkonnejších jácht, ktoré kedy boli v lodenici v Sarnico postavené. Jachta a vozidlo zdieľajú niektoré estetické prvky ako napríklad charakteristické šedé prevedenie a chrómované lišty.

Medzi ďalšie doplnky interiéru, ktoré dodávajú vozu ešte silnejší lodný vzhľad a sú dostupné na želanie, patrí karbónové obloženie, modré kožené sedadlá, čierne koberčeky s modrým vzorom a karbónový alebo mahagónový prístrojový panel. Drevo, prírodný materiál, ktorý je kombinovaný s technologicky najvyspelejšími postupmi, aby bola dosiahnutá absolútna dokonalosť, presne ako na jachtách značky Riva, ktoré predstavujú dokonalú kombináciu technológií a remeselného spracovania. Mahagónový variant vám umožní pochopiť filozofiu značky Riva v celej jej hĺbke – okrem pruhu na palubnej doske do nej patria aj volant pokrytý modrou a čiernou kožou s mahagónovým znakom, prístrojová doska v modrej koži a mahagónová rukoväť riadiacej páky a prahová lišta.

Technologická výbava je taktiež špičková – do základného vybavenia patrí UconnectTM infotainment s 7“ HD dotykovým displejom, ktorý je pripravený pre aplikácie Apple CarPlay a Android Auto. Ďalej tu môžete nájsť ručne maľovanú poznávaciu značku, ktorú je taktiež možné doplniť o meno vašej jachty. Výnimočný charakter tohto vozu Abarth je viditeľný v Akrapovic výfukovom systéme s karbónovou koncovkou, brzdovom systéme Brembo, 17 palcových liatinových diskoch Supersport s lesklou šedou úpravou a v tlmičoch Koni s technológiou FSD (Frequency-Selective Damping).

Vďaka týmto jedinečným znakom sa model Abarth 695 Rivale stáva „okamžitou klasikou” a obsahuje všetko pre to, aby ste sa mohli stať súčasťou úzkeho okruhu Abarth registra, ktorý zahŕňa len tie najexkluzívnejšie vozidlá s dostačujúcimi technickými či historickými parametrami na to, aby sa z nich stali „zberateľské kúsky”.

Pocta k 175. výročiu značky Riva

Značky Abarth a Riva zdieľajú bohatú históriu a neustále pracujú na tom, aby ich dedičstvo formovalo ich budúcnosť. Príbehy Carla Abartha a Carla Rivu sú dva veľké talianske príbehy o dvoch mužoch, ktorí mali sen a dokázali ho pretvoriť do legendy. Obaja mali odvahu posunúť svoje myšlienky a nápady za hranicu vtedajšieho myslenia a dali svetu absolútne dokonalé autá a lode, ktoré sa po čase stali svetovými ikonami.

V roku 2017 oslavuje značka Riva 175 rokov svojej existencie, čo je medzník, ktorý dokáže prekročiť len niekoľko spoločností na celom svete. Pri príležitosti oslavy týchto výnimočných narodenín predstavil Abarth limitovanú sériu modelov 695 Rivale „175 Anniversary” – 175 hathbackov a 175 kabrioletov. Je to edícia, ktorá oslavuje talianske know-how s ručne vyrábanými detailmi, ako sú dvojfarebné modročierne ručne šité kožené sedadlá s oslavným logom vyšitým na opierke hlavy, karbónový prístrojový panel s logom, špeciálna poznávacia značka a oslavné logo na vonkajšej strane stredového stĺpika. Dizajn 17-palcových liatinových kolies je taktiež špeciálny.